Jak naprawić plandekę? 

Plandeki są wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów. Jednak może się zdarzyć, że ulegną uszkodzeniu. Jeśli zastanawiasz się, jak naprawić plandekę, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Dowiesz się, jakie narzędzia będą potrzebne do naprawy. Podpowiemy Ci także, jakie metody są najskuteczniejsze.

Naprawa plandeki — diagnoza problemu

Plandeki to niezwykle przydatne płachty specjalnie wzmocnionej tkaniny, która służy do wielu zadań. Przede wszystkim chronią przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi takimi jak wiatr, słońce czy opady atmosferyczne. Bardzo często są stosowane w samochodach ciężarowych, skrzyniach ładunkowych lub przyczepach do zabezpieczenia przewożonych towarów. Plandeki używane są także jako ochrona maszyn i urządzeń. Dlatego też nawet niewielkie rozdarcie sprawi, że brezent straci swe właściwości. Do uszkodzeń dochodzi najczęściej przez gałęzie, wystające pręty lub z powodu zahaczenia o różnego rodzaju konstrukcje. Uszkodzenia umiejscowione są zazwyczaj w pobliżu mocowań i stelaży, czyli w miejscach najbardziej narażonych na otarcia. W takiej sytuacji należy zdiagnozować problem i jak najszybciej naprawić uszkodzoną plandekę właściwą metodą. Jak należy to zrobić?

Jak naprawić rozdartą plandekę?

W przypadku uszkodzenia należy zastanowić się, jakie metody naprawy plandeki byłyby najskuteczniejsze. Oczywiście wszystko zależy od tego, z jakiego materiału plandeka została wykonana oraz czy w danym momencie dysponujemy odpowiednim sprzętem. Najprostszym sposobem jest klejenie plandeki specjalistyczną taśmą naprawczą. Jednak jest to metoda doraźna i nie wystarczy na zbyt długo.

Rozerwaną plandekę wykonaną z brezentu lub innych materiałów syntetycznych można zszyć. W tym celu należy zdjąć całą plandekę i użyć odpowiedniego sprzętu do naprawy. Jest to czasochłonne zajęcie, ale jeśli zostanie prawidłowo i starannie wykonane, przyniesie dobre efekty.

Najskuteczniejszym i najtrwalszym sposobem na naprawę jest łatanie plandeki. Specjalne łaty powinny być wykonane z materiału o podobnej specyfikacji. Zabierając się do pracy, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu miejsca pracy oraz o bezpieczeństwie i ochronie osobistej. Na początku musisz dokładnie oczyścić miejsce uszkodzenia i zmatowić, np. delikatnym papierem ściernym. Następnie należy je odtłuścić za pomocą czystej ściereczki nasączonej specjalnym płynem lub alkoholem. Teraz przygotuj łatę i umieść ją we właściwym miejscu. Mocuje się ją metodą termiczną za pomocą specjalnej zgrzewarki. Podgrzewa ona rozdarcie i skleja materiały ze sobą. Możesz też dokonać naprawy przy pomocy klejących i uszczelniających preparatów. W takim przypadku należy nałożyć substancję na miejsce uszkodzenia i dociskać do momentu sklejenia.

Ile kosztuje naprawa plandeki?

Nie zawsze udaje się samodzielnie naprawić plandekę. W związku z tym warto zgłosić się do firmy, która zajmie się tym w profesjonalny sposób. Jako producent plandek oferujemy takie usługi jak produkcja plandek i naprawa plandek. Cena uzależniona jest m.in. od rodzaju i wielkości uszkodzenia. Skontaktuj się z nami, a indywidualnie ustalimy, jaki będzie koszt renowacji plandeki w Twoim przypadku.

W PLANDEP znajdziesz m.in. plandeki samochodowe, plandeki do naczep oraz na dachy. Sprawdź naszą ofertę i wybierz plandeki, które spełnią Twoje oczekiwania!

© plandep.pl 2020
w internecie wzmacnia nas 84.pl

PLAN-DEP

Turzyn 195C
07-221 Brańszczyk
Polska

Wyznacz trasę dojazdu do PLANDEP
phonephone-square