Ile kosztuje plandeka?

Podczas budowy domu, remontu czy przewozu towaru warto zaopatrzyć się w plandekę. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje plandeka, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się, jakie wyróżniamy rodzaje plandek, a także opowiemy Ci o czynnikach wpływających na ich cenę. Są to bardzo ważne informacje. Przydadzą się one niejednej osobie, która ma dokonać tego pozornie łatwego zadania, jakim jest wybór i zakup plandeki. Zapraszamy do lektury!

Rodzaje plandek

Wiesz już, że musisz kupić plandekę. Czy wiesz, jakie wyróżnia się rodzaje plandek? Wydawać by się mogło, że wszystkie plandeki są takie same — po prostu duża płachta materiału służąca do przykrycia i ochrony m.in. towaru lub sprzętu. Nie do końca tak jest. Owszem plandeka to odpowiednio obszyta i impregnowana tkanina, której podstawowym zadaniem jest ochrona przed kurzem, wilgocią i brudem. Jest bardzo mocna i wodoodporna, więc można ją wykorzystać zarówno do zabezpieczenia przewożonego towaru w samochodzie ciężarowym lub przyczepie, jak i w budownictwie czy podczas remontu. Jakie jeszcze jest zastosowanie plandek? Cechują się funkcjonalnością i uniwersalnością. W związku z tym z powodzeniem możesz zastosować ją do także do osłaniania, zakrywania i ocieniania. Jednak przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi plandek, aby dokonać właściwego wyboru. Dlaczego? Ponieważ to, jaką plandekę wybierzesz, ma znaczący wpływ na cenę. Jednak do tego przejdziemy za chwilę. Jakie wobec tego wyróżniamy rodzaje plandek? 

Podział plandek ze względu na przeznaczenie

Jeśli chcesz kupić plandekę, zastanów się, do czego będzie miała służyć. Wyróżniamy plandeki na dachy, które są niezwykle przydatne w budownictwie i remoncie. Są bardzo mocne i odporne na uszkodzenia, więc bardzo często służą jako tymczasowy dach. Można je także zastosować do osłony materiałów budowlanych przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi lub do ochrony podłóg podczas remontu. Dostępne są również plandeki do naczep i plandeki samochodowe. Wykorzystasz je do zabezpieczenia przewożonego towaru, a także jako powierzchnię reklamową. Dzięki temu, że plandeki są odporne na uszkodzenia oraz wysokie temperatury, umieszczona na niej reklama zostanie z pewnością na długo w nienaruszonym stanie.

Podział plandek ze względu na rodzaj materiału

  • plandeka PCV — jest to plandeka wykonana z polichlorku winylu w kilku gramaturach. Największą popularnością cieszą się plandeki o gramaturze 650g/m2. Plandeki PCV to najmocniejsze materiały ochronne. Cechują się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na wilgoć i czynniki atmosferyczne;
  • plandeka PCV z folią przeźroczystą — stanowi połączenie plandeki PCV z bardzo wytrzymałą folią przeźroczystą. Najczęściej wykorzystuje się ją do produkcji plandek do altanek ogrodowych. Jej ogromną zaletą jest to, że zapewnia świetną widoczność, a jednocześnie chroni przed wilgocią;
  • plandeka PE (PP) — tego rodzaju plandeki wykonane są z polietylenu powlekanego polipropylenem. Jest to najcieńszy rodzaj materiału, ale również wytrzymały i wodoodporny, a do tego lekki. Idealnie sprawdza się jako sezonowe okrycie. 

Ile kosztuje jeden metr plandeki?

Skoro już znasz rodzaje plandek, przejdziemy do najważniejszego zagadnienia. Ile kosztuje uszycie plandeki? Wydawać by się mogło, że odpowiedź jest prosta. Jeśli chodzi o plandeki na wymiar, cena za metr zależy od wielu czynników. Niezwykle istotne są wymiary. Koszt plandeki rośnie wraz z jej rozmiarem. Kolejnym znaczącym elementem jest gramatura i materiał. Najdroższe są najgrubsze i najcięższe plandeki wykonane z PCV o gramaturze 900 g/m2. Dlatego jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje plandeka, skontaktuj się z firmą, która zajmuje się ich sprzedażą. 

Produkcja plandek to nasz priorytet. Dlatego jako producent plandek oferujemy m.in. plandeki do naczep oraz plandeki samochodowe. A jeśli plandeka uległa uszkodzeniu, możemy Ci zaproponować taką usługę, jak naprawa plandek.

PLANDEP — plandeki, które spełnią Twoje oczekiwania. Zapraszamy do kontaktu!

© plandep.pl 2020
w internecie wzmacnia nas 84.pl

PLAN-DEP

Turzyn 195C
07-221 Brańszczyk
Polska

Wyznacz trasę dojazdu do PLANDEP
phonephone-square